Для учнів

Любі учні!

      Рада вітати Вас на своєму блозі!   Вам поталанило, що Ви  вивчаєте саме англійську мову, яка є однією  з найпоширеніших іноземних мов у світі, основною робочою мовою Організації Об’єднаних Націй, НАТО, ЮНЕСКО та lingua franсa сучасного світу. Сьогодні на ній розмовляє більше, ніж  750 мільйонів людей  у світі та створено 80% інформації. Це не тільки мова мешканців Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Австраліі, Нової Зеландії та одна з двох офіційних мов Канади, Мальти, Ірландії, нею також активно користуються більшість держав Азії та Африки.  Це – мова науки, економіки, бізнесу, культури, спорту...

       Отже, опанувавши англійською мовою, Ви зможете спілкуватися з усім світом. Приєднуйтесь до мого блогу і Ви знайдете матеріали, які допоможуть Вам покращити свої мовні та мовленнєві компетентності та добре підготуватися до Державного зовнішнього незалежного оцінювання. 

      Вивчайте англійську мову і ви будете успішною людиною!

ВИКОРИСТАННЯ АРТИКЛІВ

     Загальновідомо, що артиклі - одна з найскладніших тем в ході вивчення англійської. Саме по вживанню артиклів можна відрізнити носія мови. Це той самий «маркер», який відрізняє природну розмовну англійську мову.

Ознайомившись з наступним відео, Ви здивуєтеся, що ця тема дуже проста, варто лише тільки використовувати правильний алгоритм.



ЯК НЕ ЗАБУТИ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ ЗА ЛІТО



Любий друже!
  Ось і настала для тебе чудова пора довгоочікуваного літнього відпочинку!  У тебе з’явилося  більше вільного часу для ігор та занять улюбленими справами. Але за три місяці відпочинку  у твоїй голові може залишитися дуже мало від англійської мови , якщо ти не будеш приділяти їй увагу.
    Саме літо – ідеальний час для занять англійською мовою. Саме в цю пору можна потрапити на безліч пропозицій щодо її вивчення: літні мовні табори, різноманітні курси, поїздки за кордон, заняття на природі.
   Варіантів літній відпочинок + англійська мова дуже багато. Так, наприклад, зараз дуже просто самостійно вивчати англійську мову за допомогою  Інтернету. Тут ти можеш знайти багато сайтів та безліч корисної інформації про те, як успішно вивчати англійську мову самостійно.
   Приділяй англійській мові зовсім небагато часу, але щодня. Читай книжки та пресу англійською мовою. Для початківців корисними будуть книжки-білінгви. Намагайся в день прочитувати декілька сторінок книги, або хоча б по одній статті.
    Дуже добре слухати аудіо книги та аудіоподкасти. Сприйняття мови на слух дуже допоможе тобі не забути англійську мову. Копіюй вимову фраз, які зустрічаються тобі в аудіо- та відеокурсах.
   Безкоштовні книжки англійською мовою та подкасти ти знайдеш на таких сайтах:
www.childrenlibrary.org
www.buzzle.com,
 www.magickeys.com/books,
www.eastoftheweb.com,   
www.listen-to-english.com
www.esl.culips.com


Переглядай навчальні ролики в Інтернеті. Велику їх кількість можна знайти на порталі You Tube та за посиланням:
   Дивись англійські та американські кінофільми та улюблені серіали, використовуючи субтитри. Найбільш простими для твого сприйняття будуть мультики та дитячі фільми. Але не просто дивись, а й виписуй та запам’ятовуй  цікаві слова, фрази та речення, і повторюй їх, імітуючи виконавців.
   За наступним посиланням ти можеш знайти декілька навчальних мультфільмів з субтитрами для початківців:
   Заведи собі англомовного друга у віртуальній реальності або у справжньому житті.  Візьми собі за правило хоча б кілька хвилин на день говорити англійською мовою вголос. Подумки уяви собі якусь повсякденну ситуацію. Наприклад, ніби ти за кордоном намагаєшся порозумітися з місцевим мешканцем, щось у нього питаючи.
   Головне підходь  до всього з оптимізмом та ентузіазмом, і тоді ти зрозумієш та відчуєш, що вивчення англійської може принести не тільки багато користі, але й багато нових вражень та задоволення.

Гарного Тобі відпочинку та успіхів у вивченні англійської мови!


Сайт “British Life and Culture” у простій та зрозумілій формі надасть Тобі багато цікавої інформації та  захоплюючих фактів про Об’єднане королівство Великої Британії та Північної Ірландії.  На ньому Ти знайдеш більше 30.000 сторінок англійською мовою, на яких розповідається про цю чудову країну та народи, які там проживають, про їх життя, культуру та традиції.




The learning activity 'Finding all possible solutions' 


Прийменники англійської мови

Вивчаючи англійську мову,  ми, як правило, не дуже багато уваги приділяємо такому її явищу, як прийменники (Prepositions). Але слід зазначити, що прийменники відіграють досить важливу роль у англійській мові, так як при наявності в ній невеликої кількості закінчень вони є єдиними, що передають взаємовідносини між словами у реченні.
Зазвичай прийменники вживаються в реченні у сполученні з іменниками, або іншими частинами мови, які мають синтетичні функції іменників (займенниками, числівниками, прикметниками, герундієм) та передають їх відношення до інших слів, утворюючи різні члени речення: означення, обставину, прийменниковий додаток.
Прийменники в англійській мові не можуть змінюватися та використовуватися окремо, а тому не є членами речення. Часто за своїм значенням вони схожі на прислівники та сполучники.
Прийменники стоять перед тим іменником (займенником, герундієм), відношення якого до інших слів вони передають. Але якщо перед іменником є означення, то прийменник стає перед ним. 
                                                            E.g.: We came to a large, grey stone house. The windows of its rooms were opened wide. I insist on going there now.  
У запитальних реченнях, які починаються одним із запитальних слів where, what, whom, прийменники часто стоять там, де за ними ставилося б те слово, до якого відноситься запитання.                                                                   E.g.: Where are you coming from? – I am coming from school.                            What are you looking at? – I am looking at that fellow.                  Whom did you speak about? – I spoke about my best friend.
Деякі прикметники в англійській мові передають відносини, які в нашій мові передаються відмінковими закінченнями. Це прийменники – of, by, with, to, for.  
1) Прийменник of має значення приналежності. Він передає ті ж відносини, що в нашій мові передає родовий відмінок, а також ставиться  у тих випадках, коли не використовується Possessive Case.
 E.g.: The roof of the house looked old.  He opened the door of his room.     
2) Прийменник by стоїть перед іменником, який є активною діючою особою, та  передає ті ж відносини, що і наш орудний відмінок, особливо в пасивному стані.
E.g.: This book was written by a young writer. They were surrounded by a group of boys.
3) Прийменник with також передає ті ж відносини що й орудний відмінок, але означає не діючу особу, а знаряддя дії.
E.g.: The monkey killed the snake with a stone. The wall was decorated with pictures.
4) Прийменники to та for в деяких випадках передають відносини давального відмінку.  
E.g.: Give this book to your friend. My mother prepared good meal for our family.
Решта численних прийменників в англійській мові використовується не тільки для передачі граматичних відносин між словами, але й мають самостійне значення, як й будь-які інші слова.                                             
За значенням прийменники можна розподілити на кілька груп. Причому часто один той самий прийменник входить до кількох груп. Так, наприклад прийменники at, in, on  вживаються як для позначення місця, так і часу.


За наступними посиланнями можна більш детально ознайомитися з особливостями використання прийменників в англійській мові.
Прийменники з дієсловами - http://bit.ly/1uBQFLX
Прийменники з прикметниками - http://bit.ly/1By59kW
Прийменники з іменниками - http://bit.ly/1y6dFUJ
Прийменники часу - http://bit.ly/15QbIUx
Прийменники з іменниками - http://bit.ly/1y6dFUJ
Прийменники часу - http://bit.ly/15QbIUx
150 прийменників з практичними завданнями - http://bit.ly/1K5sDQD


НА ЗАМІТКУ СТАРШОКЛАСНИКАМ ТА ВИПУСКНИКАМ

5 сайтів для підготовки до співбесіди англійською мовою

Якщо Ви шукаєте роботу в міжнародній компанії та повинні будете проходити співбесіду на англійській мові, потренуйтесь, підготуйтесь, щоб почувати себе більш впевненими.
Ось декілька інтернет-ресурсів, які можуть Вам у цьому допомогти

Ви бажаєте дізнатися про базові питання, які задаються підчас співбесіди?  - Зарубіжні працедавці задають ті ж самі запитання, що й наші вітчизняні. Які саме – Ви можете дізнатися на цьому сайті. Вам також запропонують відповіді з різними прикладами.
Вивчивши цю інформацію, Ви зрозумієте, як потрібно відповідати на запитання та вдало імпровізувати під час співбесіди.

 A це - портал одного із британських вузів - Університету Кента. Тут зібрані 150 питань, які задають на співбесіді випускникам.
На сторінці розташована форма, яка дозволяє обирати питання за типами. Наприклад, питання з приводу освіти, досвіду роботи, інтересів, цілей пошуку роботи. Є питання, адресовані фахівцям конкретних профілів: юристам, бухгалтерам, IT-фахівцям, банківським працівникам та іншим. 

Це - сторінка на сайті British Council, за допомогою якої Ви зможете поповнити запаси професійної лексики та одночасно потренувати свої навички listening. Тут Вам запропонують послухати підкасти (звукові та відеофайли), а потім виконати вправи, щоб закріпити лексичний матеріал. Їх тематика найрізноманітніша: медицина, маркетинг, біотехнології, аналітика, менеджмент, Public Relations.
Ви можете ці підкасти  завантажити і зберегти. Також можна зберегти і роздрукувати текст підскаста (але все ж таки рекомендую спочатку слухати, не заглядаючи в текст).

 Ось ще один «тренажер», який підготує Вас до співбесіди. На ньому Ви запускаєте відео, слухаєте питання, вибираєте відповідь, яка вам здається найбільш вірною. Система вам привласнює бал за обраний варіант - чим він більш вдалий, тим вище бал. Потім вам видають оптимальний варіант відповіді і пояснюють, чому кращий  саме він. Наприкінці Ви отримуєте результат тесту - наскільки Ви готові до проходження співбесіди.
     Рекомендую пройти процедуру кілька разів, щоб відчути всі нюанси.

На цьому сайті Ви знайдете чималий перелік питань, які задають на інтерв'ю за кордоном. Відповідей немає, але Ви зможете використати список запитань для того, щоб підготувати відповіді заздалегідь, добре продумати їх та зважити.
Слід зазначити, що іноземні роботодавці більш прискіпливі до формальностей, зате їм цікаві Ви як людина, індивідуальність, тому слухати Вас будуть уважно і з щирим інтересом.
Якщо Ви ніколи не проходили співбесіди англійською, але хочете знайти роботу за кордоном, в будь-якому випадку потрібно з чогось почати. Відправляйте резюме. Готуйтеся до співбесіди (перша співбесіда, швидше за все, буде проходити по скайпу). І не бійтеся помилок - без них неможливо отримати корисний досвід.


Джерело: TRUD.com (blog.trud.com)


2 коментарі: